Ups!

En uventet fejl opstod. Forsøg igen senere.

Bekræfte

Er du sikker på du vil slette?
OBS! På grund af hensyn til miljøet vil alle ordre under kr. 200 blive pålagt et ekstra fragtgebyr på kr. 75,- med mindre du handler via en indkøbskontrakt, som har fragtfri levering. Vi anbefaler at du gemmer din bestilling til senere. Går du til kassen pålægges ekstra fragt. Tak fordi du hjælper os med at opretholde en miljøvenlig profil!

Tryk NEJ for at fortsætte med at handle eller gemme din bestilling til senere for at undgå fragtgebyr. Tryk JA for at gå til kassen. Fragtgebyr tillægges.

Lekolar medarbejdere

Vi er lekolar 

Konsulenter, møbler og indretning

 

"Vores vision er at skabe lærende og udviklende miljøer, som får alle børn til at blomstre"
Vi har to overbevisninger, som driver os: at vi lærer mere i et miljø, hvor vi trives, og at vi lærer hurtigere, hvis vi har det sjovt. For at vække lysten til at lære tilbyder vi produkter og helhedsløsninger, som giver skoler og børnehaver de bedste forudsætninger for at udøve og udvikle aktiviteter med børn og unge

 

Erik Frederiksen

Fyn og Jylland syd
Tlf.: 40 80 87 54
erik.frederiksen@lekolar.dk

Gotfred Kynde

Jylland - midt, vest og nord
Tlf.: 23 24 49 11
gotfred.kynde@lekolar.dk

Jesper Gade

Sjælland og øerne
Tlf.: 31 25 18 15
jesper.gade@lekolar.dk


Jonathan Irving

Øst/Sydsjælland og Frederiksberg
Tlf.: 40 20 47 84 
jonathan.andrew.irving@lekolar.dk


Jacob Richter-Friis

Nordsjælland
Tlf.: 22 26 86 49
jacob.richter-friis@lekolar.dk


Rene Hansen

København
Tlf.: 22 40 98 57
rene.hansen@lekolar.dk

Ole Sørensen

Distriktkonsulent
Vest- og Nordjylland
Tlf.: 81 13 18 90
ole.sorensen@lekolar.dk 

 

 Kim Mikkelsen

Projektchef skoleindretning
Tlf.: 51 81 50 13
kim.mikkelsen@lekolar.dk

 

Carsten Leth Hansen

Salgschef møbler
Tlf.: 21 29 85 00
carsten.hansen@lekolar.dk

Konsulenter - legeplads, park og sportsområder

   

Lars Blæhr

Region Jylland/Fyn
Legepladsspecialist 
Tlf.: 51 54 10 97
lars.blaehr@lekolar.dk


Mads Salomonsen

Sjælland
Legepladsspecialist 
Tlf. 91 89 66 01 
mads.salomonsen@lekolar.dk

Espen Mehammer

Salgschef legeplads   
Tlf.: 52 10 58 30
espen.mehammer@lekolar.dk

 

 

Klaus Sørensen

Nordisk teknisk chef   
Tlf.: 40 26 39 01
klaus.sorensen@lekolar.dk

 

Rasmus Backer

København
Legepladsspecialist   
Tlf.: 28 72 78 75
rasmus.backer@lekolar.dk

 

Anders Hansen

Region Sjælland

Legepladsspecialist 
Tlf.: 23 71 95 38
anders.hansen@lekolar.dk


Design-team

   

Katrine Scharff

Indretningsarkitekt
Nordisk konceptudvikling
Tlf. 52 10 64 53
katrine.scharff@lekolar.com


Søren Kirkegaard

3D-tegner, teknisk tegner
Tlf. 48 10 06 11
soren.kirkegaard@lekolar.dk


Jan Rydén

Indretningskonsulent
Tlf.: 29 41 75 11
jan.ryden@lekolar.dk

 

Maria Svensson

Indretningsarkitekt 
Tlf. 52 10 58 35  
maria.svensson@lekolar.dk

 


Maja de Bretteville

Landskabsarkitekt 
Tlf. 70 20 60 80  
maja.debretteville@lekolar.dk

 

Kundecenter

   

Rikke Rosengaard

Kundecenter
Tlf. 70 20 60 80
rikke.rosengaard@lekolar.dk


Charlotte Nordbjerg

Kundecenter
Tlf. 70 20 60 80
charlotte.nordbjerg@lekolar.dk

 

 

Charlotte Bøgeholm Borelli

Kundecenter
Tlf. 70 20 60 80
charlotte.bogeholm.borelli@lekolar.dk


Bo Toubro

Kundecenter
Tlf. 70 20 60 80
bo.toubro@lekolar.dk


André Rugaard

Kundecenter
Tlf. 70 20 60 80
andre.rugaard@lekolar.dk


Julie Thorsen

Kundecenterchef
Tlf. 56 13 04 84
julie.thorsen@lekolar.dk


Projektsupport

   

Lone Sørensen

Projektsupport, møbler
Tlf. 70 20 60 80
lone.sorensen@lekolar.dk

Lena Johnasson

Projektsupport, møbler

Tlf. 70 20 60 80
Lena.Johnasson@lekolar.dk

Christina Heimann

Projektsupport, legeplads

Tlf. 70 20 60 80
christina.heimann@lekolar.dk

 

Lene Elefsen
Projektsupport, legeplads
Tlf. 70 20 60 80 lene.elefsen@lekolar.dk

 

 


Direktion og business support

   

Jesper Mortensen

Adm. direktør
Tlf.: 40 15 40 08
jesper.mortensen@lekolar.dk

Jesper Kjærsgaard

Økonomichef Tlf. 70 20 60 80 jesper.kjaersgaard@lekolar.dk

 

Charlotte Enggaard Meyer

Systemansvarlig/Driftscontroller
Tlf. 70 20 60 80
charlotte.enggaard.meyer@lekolar.dk


Christoffer Larsen

Udbudskoordinator
Tlf. 52 10 64 54
christoffer.larsen@lekolar.dk


Marlene Højhus

Økonomi og HR
Tlf. 43 46 00 56
marlene.hojhus@lekolar.dk


Marketing

   

Edna Jasarevic

Administrativ markedssupporter
Tlf. 70 20 60 80
edna.jasarevic@lekolar.dk


Tina Salbæk

E-commerce og markedschef
Tlf. 20 28 95 44
tina.salbaek@lekolar.dk

 

Stine Suhr Andersen

E-commerce Assistent
Tlf. 43 46 00 55
stine.andersen@lekolar.dk