Ups!

En uventet fejl opstod. Forsøg igen senere.

Bekræfte

Er du sikker på du vil slette?
OBS! På grund af hensyn til miljøet vil alle ordre under kr. 200 blive pålagt et ekstra fragtgebyr på kr. 75,- med mindre du handler via en indkøbskontrakt, som har fragtfri levering. Vi anbefaler at du gemmer din bestilling til senere. Går du til kassen pålægges ekstra fragt. Tak fordi du hjælper os med at opretholde en miljøvenlig profil!

Tryk NEJ for at fortsætte med at handle eller gemme din bestilling til senere for at undgå fragtgebyr. Tryk JA for at gå til kassen. Fragtgebyr tillægges.

Vi er lekolar 

Konsulenter, møbler og indretning

 

"Vores vision er at skabe lærende og udviklende miljøer, som får alle børn til at blomstre"
Vi har to overbevisninger, som driver os: at vi lærer mere i et miljø, hvor vi trives, og at vi lærer hurtigere, hvis vi har det sjovt. For at vække lysten til at lære tilbyder vi produkter og helhedsløsninger, som giver skoler og børnehaver de bedste forudsætninger for at udøve og udvikle aktiviteter med børn og unge

 

Erik Frederiksen

Projektchef
Fyn og Jylland syd
Tlf.: 40 80 87 54
erik.frederiksen@lekolar.dk

Gotfred Kynde

Projektchef
jylland - midt, vest og nord
Tlf.: 23 24 49 11
gotfred.kynde@lekolar.dk

Jesper Gade

Projektchef
Sjælland og øerne
Tlf.: 31 25 18 15
jesper.gade@lekolar.dk

Kim Mikkelsen

Projektchef, skoleindretning
Tlf.: 51 81 50 13
kim.mikkelsen@lekolar.dk


Jacob Richter-Friis

Projektchef

Nordsjælland
Tlf.: 22 26 86 49
jacob.richter-friis@lekolar.dk


Rene Hansen

Projektchef

København
Tlf.: 22 40 98 57
rene.hansen@lekolar.dk

Konsulenter - legeplads, park og sportsområder

   

Lars Blæhr
Projektchef

Region Jylland/Fyn
Projektkonsulent, udeområder
Tlf.: 51 54 10 97
lars.blaehr@lekolar.dk

Espen Mehammer

Salgschef, udeområder 
Tlf.: 52 10 58 30
espen.mehammer@lekolar.dk

 

 

Klaus Sørensen

Business development manager    
Tlf.: 40 26 39 01
klaus.sorensen@lekolar.dk

Rasmus Backer

København og Frederiksberg
Projektchef, udeområder  
Tlf.: 28 72 78 75
rasmus.backer@lekolar.dk

Anders Hansen

Region Sjælland

Projektchef, udeområder
Tlf.: 23 71 95 38
anders.hansen@lekolar.dk


Peter Poulsen
Region Hovedstaden 
Projektchef, udeområder
Tlf.: 53 84 81 10
peter.poulsen@lekolar.dk

 
Kenneth Søndergård Christensen

Region Nordjylland
Projektchef, inde- og udeområder
Tlf.: 52 10 13 14
kenneth.christensen@lekolar.dk

 
Nicklas Larsen
Sjælland
Projektchef, boligforeninger
Tlf.: 91 89 66 01
nicklas.larsen@lekolar.dk


Design-team

   

Katrine Scharff

Indretningsarkitekt
Nordisk konceptudvikling
Tlf. 52 10 64 53
katrine.scharff@lekolar.com


Søren Kirkegaard

3D-tegner, teknisk tegner
Tlf. 48 10 06 11
soren.kirkegaard@lekolar.dk

 

Jens Falk Holm

Arkitekt
Tlf. 52 10 58 34

jens.falk.holm@lekolar.dk

 

Maria Svensson

Indretningsarkitekt 
Tlf. 52 10 58 35  
maria.svensson@lekolar.dk

 

Maja de Bretteville

Landskabsarkitekt 
Tlf. 70 20 60 80  
maja.debretteville@lekolar.dk

 

Gabriella Klint

Indretningsarkitekt

Tlf. 52 10 11 33

Gabriella.Klint@lekolar.dk

Kundecenter

   

Rikke Rosengaard
Kundecenter
Tlf. 70 20 60 80
rikke.rosengaard.jensen@lekolar.dk

 


Charlotte Nordbjerg
Kundecenter
Tlf. 70 20 60 80
charlotte.nordbjerg@lekolar.dk

 

 
Charlotte Bøgeholm Borelli
Kundecenter
Tlf. 70 20 60 80
charlotte.bogeholm.borelli@lekolar.dk


Bo Toubro

Kundecenter
Tlf. 70 20 60 80
bo.toubro@lekolar.dk


André Rugaard

Kundecenter
Tlf. 70 20 60 80
andre.rugaard@lekolar.dk


Julie Thorsen

Kundecenterchef
Tlf. 56 13 04 84
julie.thorsen@lekolar.dk


Projektsupport

   

Lone Sørensen

Projektsupport, møbler
Tlf. 70 20 60 80
lone.sorensen@lekolar.dk

Lena Johnasson

Projektsupport, møbler

Tlf. 70 20 60 80
Lena.Johnasson@lekolar.dk

Jesper Rasmussen

Projektsupport, møbler

Tlf. 70 20 60 80
Jesper.Rasmussen@lekolar.dk

 

Lene Elefsen

Projektsupport, legeplads
Tlf. 70 20 60 80
lene.elefsen@lekolar.dk

 

Christina Heimann

Projektsupport, legeplads

Tlf. 70 20 60 80
christina.heimann@lekolar.dk

 

Martin Jönsson

Projektsupport, legeplads

Tlf. 70 20 60 80

martin.jonsson@lekolar.dk

 


Direktion og business support

   


Jesper Mortensen

Adm. direktør
Tlf.: 40 15 40 08
jesper.mortensen@lekolar.dk


Jesper Kjærsgaard

Økonomichef
Tlf. 70 20 60 80 jesper.kjaersgaard@lekolar.dk

 

Christoffer Larsen

Udbudskoordinator
Tlf. 52 10 64 54
christoffer.larsen@lekolar.dk



Charlotte Enggaard Meyer

Systemansvarlig/Driftscontroller
Tlf. 70 20 60 80
charlotte.enggaard.meyer@lekolar.dk

 


Camilla Svendsen

Udbudskoordinator
Tlf. 48 10 06 07
Camilla.Svendsen@lekolar.dk


Marlene Højhus

Økonomi og HR
Tlf. 43 46 00 56
marlene.hojhus@lekolar.dk


Marketing

   

Edna Jasarevic

Administrativ markedssupporter
Tlf. 70 20 60 80
edna.jasarevic@lekolar.dk


Tina Salbæk

Markedschef
Tlf. 20 28 95 44
tina.salbaek@lekolar.dk

 
Stine Suhr Andersen

E-commerce
Tlf. 70 20 60 80
stine.andersen@lekolar.dk

 

Lars Schneekloth Nielsen 

Grafisk designer
Tlf. 70 20 60 80
lars.schneekloth.nielsen@lekolar.dk

   
Glemt password?

Vil du være kunde hos os?

Du skal have et kundenummer eller EAN-nummer for at handle hos os

Registrere mig

Nulstil password

Skriv din e-mailadresse for at få tilsendt et nyt password.