Denne video kræver YouTube-cookies for at kunne afspilles

Cookiepolitik

Ups!

En uventet fejl opstod. Forsøg igen senere.

Bekræfte

Er du sikker på du vil slette?
Er du sikker på du vil slette?
OBS! På grund af hensyn til miljøet vil alle ordre under kr. 200 blive pålagt et ekstra fragtgebyr på kr. 75,- med mindre du handler via en indkøbskontrakt, som har fragtfri levering. Vi anbefaler, at du gemmer din bestilling til senere. Går du til kassen pålægges ekstra fragt. Tak fordi du hjælper os med at opretholde en miljøvenlig profil!

Tryk NEJ for at fortsætte med at handle eller gemme din bestilling til senere for at undgå fragtgebyr. Tryk JA for at gå til kassen. Fragtgebyr tillægges.
Du gjorde en kopia av listan \"{0}\". Den heter \"{1}\".

Webtips

Mal æg med forskellige materialer

Tipsnummer 2624 Sværhedsgrad: Middel

Sådan gør du

  1. Kog æggene som normalt. Vælg en naturlig råvare med en kraftig farve, fx blåbær, rødløg, gurkemeje, rødbede eller kaffe.
  2. Læg råvaren i en gryde sammen med vand og en smule eddike. Lad det simre i 10–20 minutter, indtil vandet har fået en tydelig farve. Læg de kogte æg i farvebadet, og lad dem ligge, til du er tilfreds med nuancen – jo længere tid, desto mere intens farve. Tag æggene op, og lad dem tørre.
  3. Vil du have fine mønstre på æggene? Sæt papirtape på i mønstre, inden de lægges i farvebadet. Fjern tapen, når farven er helt tør.
Dette sæt rækker til 10 børn
89,00 kr.

I sættet indgår:

Papkrus med håndtag 50 stk.

Varenr. 151436
50 kopper/pk. Papkrus til engangsbrug. Hvid med vo...
64,00 kr.

Malertape 15 mm x 50 m

Varenr. 26748
Allroundtape til forskellige afdækningsbehov. Tåle...
25,00 kr.
Glemt password?

Vil du være kunde hos os?

Du skal have et kundenummer eller enten et EAN-nummer eller et CVR-nummer for at handle hos os.

Registrer mig

Nulstil password

Skriv din e-mailadresse for at få tilsendt et nyt password.