Ups!

En uventet fejl opstod. Forsøg igen senere.

Bekræfte

Er du sikker på du vil slette?
Er du sikker på du vil slette?
OBS! På grund af hensyn til miljøet vil alle ordre under kr. 200 blive pålagt et ekstra fragtgebyr på kr. 75,- med mindre du handler via en indkøbskontrakt, som har fragtfri levering. Vi anbefaler, at du gemmer din bestilling til senere. Går du til kassen pålægges ekstra fragt. Tak fordi du hjælper os med at opretholde en miljøvenlig profil!

Tryk NEJ for at fortsætte med at handle eller gemme din bestilling til senere for at undgå fragtgebyr. Tryk JA for at gå til kassen. Fragtgebyr tillægges.
Du gjorde en kopia av listan \"{0}\". Den heter \"{1}\".

Webtips

En påskeverden af rørperler

Tipsnummer 2486 Sværhedsgrad: Middel
Print billedet ud eller hav det fremme på skærmen for at følge mønsteret. Stryg rørperlerne sammen med et bagepapir imellem. Husk at stryge motivet langsomt og længe, så perlerne smelter ordentligt sammen (dog ikke i pladen). Lad motivet køle af (helst under tryk), før du fjerner pladen. Tip! Brug en strikkepind til at løsne motivet fra pladen. Både strygejern og smeltet plast er meget varmt og kan give forbrændinger, og strygningen bør derfor udføres af en voksen eller under opsyn af en voksen. Lav dekorationer i alle former og farver - høns, påskeharer, blomster - det er kun fantasien, der sætter grænser! Æggeformet hus af papmaché: 1. Bland tapetklister med vand. 2. Klip eller riv avisstrimler ud. 3. Pust balloner op i forskellige størrelser. 4. Tegn/klip cirkler ud som underlag tilpasset ballonerne (så æggehusene kan stå uden at falde). 5. Hold ballonknuden opad og begynd at klæde ballonen med avisstrimler fugtet med tapetklister. Læg strimlerne i 3 lag på kryds og tværs rundt om ballonen. Flere lag gør ægget hårdt og mere stabilt. Brug gerne vinylhandsker for at beskytte dine hænder. 6. Lad æggene tørre i 24 timer, og stik hul i ballonen. Ægget kan nu stå på bordet. Åbn forsigtigt ballonknuden og lap hullet til med en lille avisstrimmel. 7. Mal ægget med hvid maling 2-3 gange. Lad det tørre mellem hver runde. 8. Indret huset som du vil. Brug limpistol til at fastgøre døre, vinduer m.m. 9. Brug 2-3 meter tegnepapir til at skabe omgivelserne i fantasibyen. Mal græs, himmel, lys osv. Fortynd malingen med ¾ vand for at gøre den lys og forårsagtig. Lad tørre. 10. Sæt husene ud. Hæng flagene op med tråd og fastgør dem med lim eller hæftemasse.
Dette sæt rækker til 30 børn
1.165,00 kr.

I sættet indgår:

Lekolar readymix 1 l Hvid

Varenr. 119147-97
Højpigmenteret, vandbaseret maling. Tørrer hurtigt...
41,00 kr.

Rørperler Midi pastel 6000 stk. Gul

Varenr. 133959-2
6000 stk./pk. Ø5 mm pastelfarvede rørperler. Kan s...
36,00 kr.

Rørperler Midi pastel 6000 stk. Lilla

Varenr. 133959-25
6000 stk./pk. Ø5 mm pastelfarvede rørperler. Kan s...
36,00 kr.

Rørperler Midi pastel 6000 stk. Blå

Varenr. 133959-27
6000 stk./pk. Ø5 mm pastelfarvede rørperler. Kan s...
36,00 kr.

Rørperler Midi pastel 6000 stk. Grøn

Varenr. 133959-37
6000 stk./pk. Ø5 mm pastelfarvede rørperler. Kan s...
36,00 kr.

Rørperler Midi pastel 6000 stk. Rosa

Varenr. 133959-61
6000 stk./pk. Ø5 mm pastelfarvede rørperler. Kan s...
36,00 kr.

Lekolar tapetklister

Varenr. 26759
1 kg/pk. Til papir- og hobbyarbejde. Blandes med v...
120,00 kr.

Perleplade midi firkant 15x15 cm

Varenr. 47124
10 stk/pk. Transparent polystyrenplast. Kan sættes...
104,00 kr.

Tegnepapir 100 g på rulle, 85 cm Tegnepapir 100 g på rulle, 75 cm

Varenr. 43040
Kraftpapir/tegnepapir på rulle. 0,75x133 m. Glat o...
419,00 kr.

Malerruller 2,5 cm

Varenr. 40231
10 stk./pk. Svamperuller af skumgummi med plasthån...
93,00 kr.

Hav altid dette på lager:

Bagepapir

Varenr. 28415
25 ark/pk. Bagepapir som tåler varme og gør, at ma...
40,00 kr.
Glemt password?

Vil du være kunde hos os?

Du skal have et kundenummer eller enten et EAN-nummer eller et CVR-nummer for at handle hos os.

Registrer mig

Nulstil password

Skriv din e-mailadresse for at få tilsendt et nyt password.