OBS! På grund af hensyn til miljøet vil alle ordre under kr. 200 blive pålagt et ekstra fragtgebyr på kr. 75,- med mindre du handler via en indkøbskontrakt, som har fragtfri levering.
Vi anbefaler, at du gemmer din bestilling til senere. Går du til kassen pålægges ekstra fragt. Tak fordi du hjælper os med at opretholde en miljøvenlig profil!
Tryk NEJ for at fortsætte med at handle eller gemme din bestilling til senere for at undgå fragtgebyr. Tryk JA for at gå til kassen. Fragtgebyr tillægges.
Du gjorde en kopia av listan \"{0}\". Den heter \"{1}\".
Hyggehule formet som et hus. Målene er tilpasset vores Fixa 3:1, men den kan også placeres på ben, plint, sokkel eller hjul, som er udviklet til vores Fixa-serie. Husene er fremstillet i birkekrydsfinér med 14 forskellige laminatfarver samt birk og hvidpigmenteret, som er helt i krydsfinér. Skal fastgøres til væggen med medfølgende vinkelbeslag. Hvis enheden skal placeres fritstående, anbefaler vi Fixa støtteben med låste hjul. Kombiner gerne med vores Fixa-hynder, som er specialdesignet til husene. Leveres færdigmonteret.
Hynde tilpasset Fixa 3 dybde 58. Perfekt når Fixahuset skal blive et hyggeligt læsehjørne. Koldskumskerne og betræk i stoffet Replay, fremstillet af 100 % genanvendt polyester. Replay har et strikket udseende i et vævet stof, kombineret med tofargede mikrofarvede detaljer, hvilket giver et futuristisk look. Betrækket er aftageligt og kan vaskes ved 60 grader. Velcrobånd medfølger.
Hynde med høj ryg tilpasset Fixa 3 dybde 58. Perfekt når Fixahuset skal blive et hyggeligt læsehjørne. Koldskumskerne og betræk i stoffet Slottsfjord, fremstillet af 100 % genanvendt polyester. Replay har et strikket udseende i et vævet stof, kombineret med tofargede mikrofarvede detaljer, hvilket giver et futuristisk look. Betrækket er aftageligt og kan vaskes ved 60 grader. Velcrobånd medfølger.
Hynde med høj ryg tilpasset Fixa 3 dybde 46. Perfekt når Fixahuset skal blive et hyggeligt læsehjørne. Koldskumskerne og betræk i stoffet X2, fremstillet af 100 % genanvendt polyester. Replay har et strikket udseende i et vævet stof, kombineret med tofargede mikrofarvede detaljer, hvilket giver et futuristisk look. Betrækket er aftageligt og kan vaskes ved 60 grader. Velcrobånd medfølger.
Hyggehule formet som et hus. Målene er tilpasset vores Fixa 4:1, men den kan også placeres på ben, plint, sokkel eller hjul, som er udviklet til vores Fixa-serie. Husene er fremstillet i birkekrydsfinér med 14 forskellige laminatfarver samt birk og hvidpigmenteret, som er helt i krydsfinér. Skal fastgøres til væggen med medfølgende vinkelbeslag. Hvis enheden skal placeres fritstående, anbefaler vi Fixa støtteben med låste hjul. Kombiner gerne med vores Fixa-hynder, som er specialdesignet til husene. Leveres færdigmonteret. Svanemærket, licensnummer 5031 0099.
Boghylde som er monteret på et Fixa 3:1 modul. Hele modulet kan med fordel monteres på de ben, plinter, sokler eller hjul, som fås til Fixa-møblerne. Svanemærket, licensnummer 5031 0099.
Boghylde med frontdisplay til montering på væg. Bredden er den samme som på et Fixa 3:1 modul, så hylden kan med fordel placere sammen med andre Fixa-møbler. Svanemærket, licensnummer 5031 0099.
Hyggekasse med cirkelformet åbning. Korpus i birkekrydsfinér, front i 15 mm malet MDF. Vi anbefaler, at den fastgøres til en væg, hvis det er muligt. Kombiner gerne med vores Fixa-hynder.
Legeskærme i lyddæmpende filt. Anvendes til scenografi, som rumdeler eller rekvisit i legen. Alle dele i Saga-serien kan bruges sammen. En kombination af skov/træer med 4 skærme, 4 fødder og 6 hængsler. Fugl og egern som kan sættes på legeskærm medfølger. Fødder kommer i samme farvekombination som den valgte skærmfarve. Alle skærmene er lysegrå på den ene side. Hængsler er lysegrå. Mål på skærme: B58xH70 cm. Fremstillet af mindst 50 % genbrugsmateriale. 100 % genanvendelig.